31, ژانویه 2023
آغازبکار نمایشگاه فجر نور و افتخار در یزد

مدیرکل اسناد و کتابخانه ملی استان یزد گفت: به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نمایشگاه فجر نور و افتخار با 30 عنوان سند ثبت شده در یزد گشایش یافت.

آغازبکار نمایشگاه فجر نور و افتخار در یزد

سعید زارع، مدیرکل سازمان اسناد و کتابخانه ملی یزد در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس از این استان، تبیین دستاوردهای نظام را از جمله مهمترین اولویت‌های اجرایی برای برنامه بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد:‌ این نمایشگاه شامل ۳۰ عنوان از اسناد و تصاویر با موضوع مکاتبات مرتبط با جریان شکل‌گیری انقلاب در یزد و تخریب ساختمان ساواک است که بازدید آن برای بازدید عموم آزاد است.

وی با بیان این‌که این نمایشگاه اسناد تاریخی انقلاب تا پایان دهه فجر در محل سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان یزد دایر است، افزود: علاقه مندان می‌توانند برای بازدید اسناد انقلاب به آدرس خیابان کاشانی، کوچه ۱۵ خرداد، پشت پارک هفتم تیر، کوچه حجت مراجعه کنند.

مدیرکل اسناد و کتابخانه ملی استان یزد برگزاری نشست‌های تبیینی با اقشار مختلف جامعه را از دیگر برنامه‌های این سازمان به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی دانست و گفت: برپایی کرسی‌های آزاد اندیشی و پاسخ به شبهات مردم به ویژه جوانان ضروری و حائز اهمیت است.

زارع با بیان این‌که در حال حاضر تنظیم ۴۱ هزار برگ سند، انتقال ۹ هزار و ۵۳۷ کارتن اسناد ادارات به این اداره‌کل و آزادسازی چهار هزار و ۷۷۳ مترمربع از فضای بایگانی ادارات انجام شده است، تصریح کرد:‌ ارائه ۹۵ هزار برگ سند به ۹۵۴ نفر از محققان و پژوهشگران، برگزاری ۵۰۰ جلسه مصاحبه با ۴۰۰ نفر از مشاهیر و نخبگان استان در رشته‌های مختلف معادل ۵۰ هزار دقیقه و تنظیم و توصیف ۴۱ هزار سند مختلف با همکاری مردم و نخبگان اقدام شد.

مدیرکل کتابخانه ملی یزد در ادامه تبیین ابعاد و برکات انقلاب اسلامی را جزو برنامه‌های شاخص این اداره در استان دانست و بیان کرد:‌ تاکنون ۴۱ هزار و ۲۱۲ برگ انواع سند خطی و مربوط به دستگاه‌های اجرایی و مشاهیر و نخبگان استان در سامانه کشوی (رسا) ثبت و ضبط شده است. پایان پیام/ب

دیدگاهتان را بنویسید