5, جولای 2023
اجرای طرح «ارتقای توانمندی افراد دارای معلولیت و سالمندان» در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری گفت: امسال 150 مددجوی دارای معلولیت بینایی، شنوایی، ضایعه‌ نخاعی و سالمند از خدمات طرح «ارتقای توانمندی افراد دارای معلولیت و سالمندان» در استان بهره‌مند می‌شوند.

اجرای طرح «ارتقای توانمندی افراد دارای معلولیت و سالمندان» در چهارمحال و بختیاری

علی نصیری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد گفت: امسال ۱۵۰ مددجوی دارای معلولیت بینایی، شنوایی، ضایعه‌ نخاعی و سالمند از خدمات طرح «ارتقای توانمندی افراد دارای معلولیت و سالمندان» در چهارمحال و بختیاری بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در این طرح افراد دارای معلولیت با افزایش کیفیت زندگی خود به حداکثر توانایی در زمینه فردی و اجتماعی برای داشتن یک زندگی مستقل‌تر و شادتر دست می‌یابند.

وی افزود: همچنین حفظ توانمندی و عملکرد فعلی، شناخت ظرفیت‌های موجود فرد دارای معلولیت و سالمند و خانواده ایشان برای رسیدن به استقلال و خودکارآمدی، کمک به ارتقای سلامت و بهداشت جسمی فرد دارای معلولیت و سالمند، افزایش مشارکت فرد در جامعه و … از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

نصیری اضافه کرد: در این طرح شیوه زندگی سالم، مراقبت‌های پزشکی و توانبخشی، مشاوره روانشناسی و استفاده از وسایل کمک توانبخشی به مشارکت‌کنندگان ارائه می‌شود.

پایان پیام/۶۸۰۲۴

دیدگاهتان را بنویسید