19, آگوست 2023
تجلیل استاندار کرمانشاه از رتبه‌های تک رقمی کنکور سراسری

استاندار کرمانشاه از ۲ دانش‌آموز نخبه کرمانشاهی که حائز رتبه تک رقمی کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ شده‌اند، تقدیر کرد.

تجلیل استاندار کرمانشاه از رتبه‌های تک رقمی کنکور سراسری

نخبگان جوان– کرمانشاه؛ زهرا میرزائی: رتبه‌های برتر کنکور در مسیر موفقیت، دانش‌افزایی و توانمندی قرار گرفته‌اند و شرایط خوبی در رقم‌زدن سرنوشت خود و کشور فراهم کرده‌اند که امیدواریم از ظرفیت این جوانان نخبه در کرمانشاه به‌خوبی استفاده شود. استاندار کرمانشاه از ۲ دانش آموز نخبه کرمانشاهی که حائز رتبه تک رقمی کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ شده‌اند، تقدیر کرد.  محمدطیب صحرایی شنبه شب با حضور در منزل «علی منصوریان»، دانش‌آموز نخبه دبیرستان استعدادهای درخشان شهر کرمانشاه که موفق به کسب رتبه سوم گروه علوم ریاضی شده، با اهدای لوح قدردانی کرد و افتخار‌آفرینی وی را تبریک گفت.

استاندار کرمانشاه در ادامه با سفر به شهرستان اسلام آباد‌غرب از «نیلگون سپاس»، نفر چهارم کنکور رشته علوم تجربی، با اهدای لوح تجلیل کرد. با توجه تعمیرات منزل سپاس، مراسم تقدیر از این نخبه در دبیرستان استعدادهای درخشان شهر اسلام‌آباد غرب با حضور استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش استان و هیأت همراه و همچنین فرماندار، امام جمعه و مدیر آموزش و پرورش اسلام آبادغرب و سایر فرهنگیان شهرستان برگزار شد.

محمدطیب صحرایی استاندار کرمانشاه در مراسم تجلیل از این رتبه تک رقمی استان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، اظهار کرد: موفقیت دانش‌آموزی از شهرستان اسلام آبادغرب خبری بسیار خوشحال کننده بود، برخود لازم دانستیم حضورا تبریک از دانش‌آموز محترم و خانواده ایشان داشته باشیم. وی ادامه داد: دو نفر از دانش آموزان که جز رتبه های برتر آزمون سراسری امسال بودن، اعث افتخار ما و استان هستند.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان اسلام آبادغرب نیز، گفت:نیلگون سپاس رتبه ۴ کنکور سراسری رشته علوم تجربی باعث افتخار همه استان و شهرستان هستند، این خبر موفقیت یک هیجان، امید و نشاط در بین همکاران فرهنگی شهرستان اسلام آبادغرب ایجاد کرد. مجتبی عبدی با بیان اینکه اسلام آبادغرب ۲۳ هزار دانش‌آموز، ۱۷۷۱ همکار فرهنگی، ۱۹۸ آموزشی دارد، افزود: این همکاران فرهنگی در خدمت دانش‌آموزان عزیز هستند.

*فکر نمی‌کردم تک رقمی شوم نیلگون سپاس رتبه ۴ رشته علوم تجربی کنکور سراسری در ادامه به خبرنگار فارس، گفت:  بنده دانش‌آموز مدرسه استعدادهای درخشان فرزانگان شهرستان اسلام آبادغرب در کنکور سراسری ۱۴۰۲ در رشته تجربی موفق به کسب رتبه ۴ کشوری شدم. وی ادامه داد: با توجه به نتایجی که در آزمون‌های آزمایشی داشتم انتظار رتبه خوبی را داشتم اما فکر نکردم رتبه تک رقمی کشور را کسب کنم. رتبه تک رقمی رشته علوم تجربی افزود: ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه روز سه‌شنبه بود که از طریق تماس یکی از اقوام از رتبه خود اطلاع پیدا کردم، و خیلی خیلی خوشحال شدم. وی تأکید کرد: از بدو ورود به دبیرستان خیلی جدی مطالعه برای کنکور را آغاز کردم در طول سه سال دبیرستان از هیچ کلاس آنلاین و یا حضوری استفاده نکردم و با هیچ مشاوری ارتباط نداشتم. سپاس تصریح کرد: از کتاب‌های کمک درسی و آزمون‌های آزمایشی استفاده کردم و تسلط خودم را در مطالب درسی محک زدم منابع اصلی من برای موفقیت در کنکور کتاب‌های درسی بودند.

وی افزود: اگر بخواهم به عوامل موفقیتم به طور خلاصه اشاره کنم در درجه اول تلاش و پشتکار خودم و بعد فراهم بودن زمینه مطالعه، همراهی پدر و مادرم، انگیزه مدرسه، مدیر و معلمانم در این امر دخیل بودند. فریبا برجی مدیر مدرسه استعدادهای درخشان فرزانگان اسلام آبادغرب نیز، گفت: خدا را شاکرم که توفیق خدمت به چنین دانش‌آموز قسمت ما شد، نیلگون سپاس از سوم راهنمایی که وارد دبیرستان شدند توسط دبیران شناسایی و به من معرفی شدند و از همان ابتدا متوجه استعداد و هوش فراوان این دانش‌آموز شدیم. وی ادامه داد: در بسیاری از امور از این دانش‌آموز نخبه کمک گرفتیم و از نظرات متفاوت این دانش‌آموز استقبال می‌کردیم، دبیران از هوش و استعداد نیلگون به شگفت آمده بودند. وی تاکید کرد: نیلگون غیبتی در کلاس‌های درسی نداشت و با تمام حواس در کلاس درس و تدریس معلمان حضور داشت، نیلگون در کلاس‌های مکمل شرکت داشتند اما هیچگونه کلاس خصوصی نداشت. وی افزود: نیلگون در منطقه محروم و مانند بقیه دانش‌آموزان بود، اما با پشتکار و تلاش توانست خودش را از بقیه دانش‌آموزان بالا بکشد، نیلگون دارای اخلاق بسیار پسندیده و در خور شأن است. پایان پیام/پ

دیدگاهتان را بنویسید