14, آوریل 2023
روز قدس نماد برتری اراده وحدت مسلمانان جهان است

فرمانداران شهرستان های ممسنی و کازرون حضور مردم در روز قدس را نماد وحدت مسلمانان و رسیدن مردم به بلوغ فکری قلمداد کردند.

روز قدس نماد برتری اراده وحدت مسلمانان جهان است

به گزارش نخبگان جوان از شیراز، روز قدس جلوه گاه وحدت مسلمانان و آزادگان جهان و طی طریق برای تحقق آرمان بزرگ آزادگان جهان است. حضور میلیونی و میدانی مردم استان فارس مهر تاییدی بر آرمان های راستین نظام مقدس اسلامی در دفاع از قدس شریف و تلاش برای رهایی این وعده الهی از یوغ دشمنان مستکبر است.

فرماندار شهرستان  ممسنی در گفتگو با خبرنگار فارس ضمن تقدیر از حضور آحاد مردم در راهپیمایی باشکوه و عظیم روز جهانی قدس، مسأله فلسطین را یکی از مهمترین مسائل مسلمانان برشمرد و اظهار داشت: امروزه فلسطین در شرایط بسیار سخت و حساسی قرار دارد و دفاع هممه جانبه از این مردم وظیفه همه ما است. عبدالکریم انصاری وحدت جوامع اسلامی را راه برون رفت از این مشکل عنوان کرد و گفت: وحدت کشورهای مسلمان راه حلی است که مردم باید در کنار دولت مردان و سیاست مداران پیش ببرند و اتحاد مردم در کشورهای غرب آسیا مسأله ای است که باید جدی تر در دستور کار کشورهای منطقه قرار بگیرد. وی با تاکید بر لزوم دشمن شناسی و پیشگیری از گسترش ترفندهای حیله گرانه دشمنان به تعارض دو اراده در این حوزه اشاره کرد و بیان داشت: در حال حاضر دو اراده با هم در تعارضند؛ ارده وحدت که به ملل مسلمان برمی گردد و اراده تفرقه که در دستور کار دشمن است. نماینده عالی دولت در ممسنی با بازخوانی حیله گری های دیرینه انگلیس در منطقه خاطرنشان کرد: انگلیس از دیرباز با شعار تفرقه بینداز و حکومت کن و با مداخله در امور بسیاری از کشورها و با دخالت دادن مستکبرین و متصرفین، اراده تفرقه را پیش برد و با ایجاد رژیم نکبت و جعلی صهیونی با کمک دستان پلید دشمنان اسلام و گسترش این تفکر در غرب و ایجاد تفرقه در خاورمیانه و آواره نمودن فلسطینی ها سودای آقایی بر مردم جهان را در سر می پرورانند؛ حال آنکه با اراده وحدت همه این نقشه ها توسط مردم نقش بر آب می شود. انصاری در پایان گفت: امروز اراده وحدت با شعارهای دشمن ستیز و عمل در میدان عقیده، از حنجره مردم مسلمان خارج می شود و بدون شک نیازمند گستردگی بیشتر است و در آینده ای نزدیک به نابودی رژیم نکبت و جعلی صهیون و آزادی قدس شریف و نجات فلسطینی ها از آوارگی و پیروزی بر ظالمین ختم می شود. حضور پرشور امروز مردم در راهپیمایی نشان دهنده بلوغ فکری آنان است محمد علی بخرد فرماندار ویژه شهرستان کازرون نیز در حاشیه مراسم پرشور راهپیمایی روز قدس کازرون، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ی دو شهید همیشه جاودان ماه مبارک رمضان، شهید لیله القدر حجه الاسلام والمسلمین حاج محمد خرسند امام‌جمعه فعال و موفق و همچنین شهید دانشجو که با زبان روزه به فیص شهادت نائل آمدند گفت: حضور پرشور امروز مردم شهرستان کازرون نشان دهنده  یک بلوغ فکری است که در راستای آرمانهای نظام‌ مقدس جمهوری اسلامی، شهدا و بیعت با رهبری، حول هدف همدردی با  مردم‌ مظلوم فلسطین است.

بخرد یادآور شد: مردم همیشه در صحنه، متدین و انقلابی کازرون، در تمام‌ مراسمات، تظاهرات ها و راهپیمایی ها حضور پرشور دارند و امروز هم علی رغم اینکه شب گدشته شب قدر بوده و خستگی و روزه داری را متحمل می شوند یکبار دیگر نشان دادند که همگام و هم جهت با آرمانهای انقلاب در مسیری درست گام برمی دارند. پایان پیام/د  

دیدگاهتان را بنویسید